نحوه گرفتن ناخن سگ

نحوه گرفتن ناخن سگ

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز در این آموزش قصد داریم تا نحوه گرفتن ناخن سگ را به شما عزیزان بگوییم پس تا آخر با ما همراه باشید.

گرفتن یا کوتاه کردن ناخن سگ ها کاریست که خیلی ها از آن ترس دارند و میترسند که اشتباه کوتاه کنند یا طوری کوتاه کنند که سگشان آسیب ببیند. البته باید گفت که این طرز فکر درست است چرا که اگر به درست گرفته نشود ممکن است سگتان به عنوان خاطره بد آن را در ذهن خود ثبت کند و دفه های بعدی نگذارد که شما ناخن هایش را کوتاه کنید.

انتخاب جای مناسب برای گرفتن ناخن سگ

برای گرفتن ناخن سگتان باید جایی را انتخاب کنید تا هم شما راحت باشید و هم سگتان احساس راحتی کند.
بعضی از افراد روی زمین ، روی مبل یا روی میز راحت هستند پس حتما جایی را انتخاب کنید که هم شما و هم سگتون راحت باشید و تسلط کافی داشته باشید.

پیشنهاد ما روی میز است چراکه هم راحت تر است هم اینکه تسط بیشتری روی سگتان دارید تا این کار را انجام دهید.

موقعیت مناسب برای کوتاه کردن ناخن سگ

برای اینکه راحت تر بشود این کار را انجام داد شما میتوانید سگتان را به صورت خوابیده روی زمین یا میز بگذارید و این کار را انجام دهید، ممکن است این روش کمی برای سگتان سخت باشد اما می توانید او را به صورت نشسته هم بگذارید تا راحت باشد.

شما میتوانید زمانی که سگتان روی میز است کنار او باستید و دستتان را دور اون حلقه کنید و ناخن های سگتان را کوتاه کنید.

یا اگر روی زمین نشسته اید میتوانید اون را بغل خود بگیرید و ناخن های سگتان را کوتاه کنید.

نحوه کوتاه کردن ناخن سگ

خب بریم سر اصل مطلب، برای کوتاه کردن ناخن سگتان شما باید این کار را برای او لذت بخش کنید تا بگذارد شما ناخن های اون را کوتاه کنید.

ابتدا اجازه میدیم تا سگمون ناخن گیر رو پردازش کنه یعنی ناخن گیر رو جلوش بذارید تا عادت کنه، سگمون شروع به بو کردن ناخن گیر میکنه و بعد از بو کردن تاییدش می کنیم(با استفاده از تشویقی یا غذای مورد علاقه او) و این کار رو براش لذت بخش می کنیم.

بد از مرحله اول شروع میکنیم با ناخن گیر زدن به دستای سگمون به صورت نمایشی و الکی!!! و کاری میکنیم تا با این کار احساس لذت کنه میتونه با تشویقی یا غذا دادن به اون باشه…

کوتاه کردن ناخن سگ

در اینجا باید بهتون بگم که این آموزش برای سگ هایی است که ناخن های سفید با گوشت صورتی دارند، که ما میتوانید ببینیم آخرین نقطه رنگ صورتی روی ناحن تا کجا است!!

بعد از اینکه آخرین نقطه صورتی رنگ رو پیدا کردیم ما یک میل پایین تر ناخن گیر رو قرار میدیم و کات میکنیم. به این صورت سگ ما نه ناخنش به خون میوفته نه خاطره بدی براش ثبت میشه.

نکته بسیار مهم که باید به آن دقت کنید این است که اگر شما بیش از اندازه بیایید بالاتر امکان دارد رگ خونی  سگتون رو کات کنید و ناخن سگتون به خون بیوفته.

بعد از اینکه ما هر تیکه از ناخنش رو گرفتیم بهش تشویقی میدیم تا از این کار لذت کافی رو ببره و بعدش میریم سراغ ناخن های بعدی که به همین شکلی هست که بهتون بالا توضیح دادم.

توجه داشته باشید که ناخن بعضی از سگ ها سیاه رنگ است.(مثل ژرمن شپرد). چون گرفتن ناخن سگ هایی که مشکی هستن کار بسیار تخصصی است ما پیشنهاد می کنیم که این کار را کسانی انجام دهند که تجربه بالایی دارند.

امیدوارم از این آموزش لذت ببرید نظرات خود را درباره نحوه گرفتن ناخن سگ حتما کامنت بذارید و این پست رو برای دوستانتون که سگ دارند بفرستید.

 

| برای خرید ناخن گیر و وسایل مورد نیاز می توایند از پت شاپ ما دیدن کنید |

پت شاپ پی کی پت

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا